PANTA RHEI INACZEJ

W czerwcu 2013 roku pojawił się pomysł, by zrobić coś, czego jeszcze w UWM i na Wydziale Humanistycznym nie było. W czerwcu 2014 roku było wiadomo, że pomysł nie był zupełnie utopijny, choć nie znaliśmy wówczas wszystkich trudności, z jakimi przyjdzie się zmierzyć.
W maju 2015 roku dwustronna umowa między MOSiR w Gdańsku i UWM w Olsztynie o współorganizacji rejsu była gotowa i podpisana. Oprócz Instytutu Filozofii w przedsięwzięcie zaangażował się Yacht Klub UWM w Olsztynie.
22 maja, w Gdańsku na pokładzie STS Generał Zaruski odbyło się spotkanie przedrejsowe z udziałem armatora, studentów, doktorantów i pracowników Instytutu Filozofii UWM, którzy za niespełna miesiąc wyruszą ze Szczecina w morski rejs polskim, historycznym żaglowcem. Trasa wiedzie przez Nexo, Christiansoe, Karlskronę, Visby na Gotlandii i Kalmar do Gdańska (jeśli tylko na wszystko pozwolą warunki pogodowe).
Wśród uczestników są zarówno debiutanci, jak i żeglarze śródlądowi oraz morscy. Rejsem chcemy pokazać, że filozofia ma różne oblicza: jest wiedzą akademicką, stanem ducha i praktycznym działaniem.

INSTYTUT
FILOZOFII