V Warsztaty filozoficzne

alt

30 marca 2017 Instytut Filozofii zorganizował piąte warsztaty filozoficzne. Tegoroczna edycja cieszyła się większym zainteresowaniem niż poprzednie. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Olsztyńskich liceów (I LO, II LO, III LO, V LO, VI LO, Liceum Akademickiego) oraz liceów w Giżycku i w Węgorzewie. Odwiedziła nas grupa ponad dwustu osób. Gości powitał dziekan Wydziału Humanistycznego, prof. Andrzej Szmyt. Duża liczba uczestników sprawiła, że zajęcia odbywały się równolegle w dwóch salach.

Tegoroczne wykłady i dyskusje pozwoliły zmierzyć się uczniom z filozofią klasyczną w ujęciu praktycznym (dr Tomasz Dreikopel). Wspólnie z uczniami dyskutowaliśmy nad zagadnieniami przyszłości człowieka i roli transhumanizmu (dr Jacek Sobota). Rozważaliśmy filozoficzne i psychologiczne kwestie komunikacji (dr Marek Jawor). Wspólnie analizowaliśmy trendy i zastanawialiśmy się nad licznymi formami i znaczeniem designu (dr hab. Andrzej Kucner).

W przerwie wykładów zorganizowaliśmy również spotkanie robocze z nauczycielami, by wspólnie zaplanować seminarium poświęcone kwestiom komunikacji międzypokoleniowej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne spotkanie i planujemy dalsze inicjatywy filozoficzne.

Tegoroczne warsztaty zorganizowały dr Agnieszka Biegalska oraz dr Jadwiga Błahut-Prusik.

alt

INSTYTUT